Розлади сну

Розлади сну – це одні з найпоширеніших проблем для сучасної людини. Згідно зі статистикою, не менше 8-15% людей працездатного віку відчувають проблеми, а 9-11% змушені вживати медичні препарати. Якщо своєчасно не провести правильне лікування, що дозволяє повністю відновити здоровий міцний сон, з віком проблема може лише посилитися.

Порушення сну можуть проявлятися у людей різних вікових категорій, з характерною симптоматикою порушень. Дані розлади можуть бути як первинними, так і вторинними. Первинні – не мають залежності від проблем внутрішніх органів, в той час як вторинні – є прямим наслідком різних фізіологічних захворювань.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ РОЗЛАДУ СНУ

Розлад сну може бути викликаний цілою низкою чинників різної етіології: від банального перезбудження, до патологічної втоми і порушення роботи внутрішніх органів. До найпоширеніших причин, що викликають розлад сну, відносять: регулярні або поодинокі стресові ситуації, підвищені фізичні навантаження безпосередньо перед сном, вживання медичних препаратів, кавових або енергетичних напоїв, психічні розлади, серцево-судинні проблеми, порушення обміну речовин, переїдання перед сном, малорухливий спосіб життя і т.д.

Для того, щоб визначити точну причину розладу сну у конкретного пацієнта, необхідно пройти комплексну діагностику у кваліфікованого фахівця.

ГОЛОВНІ СИМПТОМИ РОЗЛАДУ СНУ

Найбільш важливі і яскраво виражені симптоми розладу сну: безсоння, труднощі з засинанням, багаторазові прокидання посеред ночі або навпаки надмірна сонливість. Також, розлад сну може супроводжуватися неспокійним станом, зниженням фізичної і розумової активності, зміною емоційного стану.

Симптоми розлади сну можуть істотно відрізнятися, в залежності від причин виникнення проблеми та індивідуальних особливостей організму пацієнта. Розлад сну має таку класифікацію:

  • Інсомнія – супроводжується ускладненням процесу засинання і безсонням. Може провокуватися змінами психологічного стану, а також вживанням наркотиків або алкоголю;
  • Гіперсомнія – супроводжується підвищеною сонливістю. Так само як інсомнія, може викликатися порушенням психологічного стану і надмірним вживанням алкоголю або наркотичних речовин;
  • Паросомнія – супроводжується порушенням нормальної фізіологічної роботи внутрішніх органів і систем організму. У таких випадках можуть спостерігатися такі симптоми: енурез, нічні епі-напади, сомнабулізм, нічні страхи і інші розлади.

ЛІКУВАННЯ РОЗЛАДІВ СНУ В ПОЛТАВІ

Лікування розладів сну повинно проводиться тільки професійним неврологом на основні отриманих діагностичних даних. Самолікування може привести тільки до погіршення ситуації і нашкодити вашому здоров’ю.

Лікування розладів сну може включати кілька терапевтичних етапів, в тому числі із застосуванням фармакологічних препаратів. Рішення щодо вибору оптимальної схеми повинен приймати тільки кваліфікований невролог, з урахуванням поточного стану пацієнта.

Наша клініка здійснює лікування розладів сну на вигідних для клієнта умовах. Кожен пацієнт отримує індивідуальний підхід на всіх етапах: від діагностики і лікування до виписки.

Позбавтеся від проблем сну разом з лікарями клініки!