Детоксикація від наркотиків

Детоксикація від наркотиків – це перший і дуже важливий етап лікування наркоманії, який передбачає медикаментозне виведення з організму залишків наркотичних засобів і продуктів їх розпаду.

Професійна детоксикація дозволяє повністю усунути болісну ломку або мінімізувати її вплив на організм пацієнта. В процесі наркоман не відчуває болісних відчуттів, відновлюються життєво важливі функції організму, а також прояснюється свідомість, що критично важливо для проведення подальших лікувально-відновлювальних процедур і реабілітаційних заходів.

ЯК ПРОХОДИТЬ ДЕТОКСИКАЦІЯ ВІД НАРКОТИКІВ

Сьогодні існує дві ефективні програми детоксикації, що проводяться професійними наркологами в умовах стаціонару клініки.

  • Класичний спосіб детоксикації

Досить тривалий, і займає 5-6 днів. У цей період, забезпечується специфічний медикаментозний вплив на організм. Хворому призначаються: снодійні, анальгетики, вітамінні комплекси, гепатопротектори і деякі інші препарати. Схема детоксикації та перелік препаратів шикуються виходячи з результатів попереднього обстеження і даних аналізів.

Класичний метод детоксикації є ефективним способом виведення наркотичних засобів різних груп наркотиків і більшості видів психоактивних речовин.

  • Ультрашвидка детоксикація (УБОД)

Сучасний метод очищення організму від наркотиків та їх похідних. Має істотну перевагу над класичним аналогом – займає до 8-10 годин, пацієнт не відчуває болісної ломки або її ефект проявляється на мінімальному рівні. Особливістю є вузька спрямованість методу – він призначений для очищення організму від наркотиків опиатного ряду.

Оптимальний метод проведення детоксикації визначає профільний фахівець, на основі попереднього огляду пацієнта і отриманих результатів аналізів.

Основні етапи процедури передбачають:

  • Проводиться первинний огляд і комплексна діагностика організму наркозалежного. Враховуються всі фізіологічні та психологічні особливості, які здатні вплинути на ефективність процедури;
  • Лікарем-наркологом визначається відповідний спосіб проведення детоксикації;
  • Здійснюється спеціальна медикаментозна терапія, орієнтована на виведення наркотиків і токсинів з організму пацієнта;

Професійний психолог, проводить індивідуальну психологічну роботу з наркозалежним, орієнтовану на психокорекцію. Основним завданням психолога, є створення стійкої мотивації пацієнта для подальшого лікування і реабілітації, з метою повної відмови від вживання і повернення до нормального здорового життя.