Консультація нарколога

Наркоманія, алкоголізм і токсикоманія – захворювання, які проявляються психічною і фізичною залежностями, що виникають в результаті систематичного вживання алкоголю, наркотичних, токсичних або інших психоактивних речовин.

Наркологія – це галузь психіатрії, «мала психіатрія». У деяких країнах наркологію виділяють як окрему самостійну одиницю, але в Україні спеціальність психіатр і нарколог невід’ємно пов’язані. Нарколог – це фахівець медичного профілю, який займається профілактикою, вивченням та лікуванням залежностей від алкоголю, наркотичних та інших психотропних речовин.

Трохи цифр. За статистикою в Україні на 2018 рік найбільш поширена наркоманія, викликана вживанням канабіноїдів (марихуана), опіуму і його синтетичних аналогів (метадон та ін). Замикають трійку лідерів в Україні по вживанню, психостимулятори (амфетамін та ін.).

КОНСУЛЬТАЦІЯ НАРКОЛОГА – В ЯКИХ ВИПАДКАХ ЗВЕРТАТИСЯ

Про залежність, як про діагноз можна говорити, коли на тлі систематичного вживання різних психотропних речовин виникає ряд порушень психіки і поведінки. Це захворювання характеризується наступними основними ознаками:

Зовнішні ознаки:

 • блідість шкіри;
 • почервонілі або мутні очі;
 • розширені або звужені зіниці;
 • уповільнена мова;
 • погана координація рухів.

Поведінкові ознаки:

 • збільшується байдужість до подій поруч;
 • втечі з дому і прогули в школі;
 • труднощі в зосередженні, погіршення пам’яті;
 • неадекватна реакція на критику;
 • часта і несподівана зміна настрою;
 • незвичайні прохання дати грошей;
 • пропажа з будинку цінностей, одягу та ін. речей;
 • часті незрозумілі телефонні дзвінки;
 • поява нових підозрілих друзів;
 • втрата апетиту, схуднення, іноді надмірне споживання їжі;
 • хронічний кашель.

Ознаки – докази:

 • сліди від уколів, порізи, синці;
 • згорнуті в трубочку папірці, маленькі ложечки, капсули, пляшки, пухирці.

Коли ви бачите у близької людини ці небезпечні симптоми, обов’язково слід звернутися до кваліфікованих фахівців нашої клініки.

Найбільш ефективними і успішними на даний момент в лікуванні залежності в Україні, як і в усьому світі вважаються спеціальні фармакологічні, реабілітаційні, неоабілітаційні і психокорекційні програми.

Обов’язкова умова – це індивідуальний підхід, так як шаблонних методів не існує. Ми маємо весь спектр методів діагностики, обстежень і фахівців для надання допомоги.

АНОНІМНА КОНСУЛЬТАЦІЯ У ЛІКАРЯ ПСИХІАТРА-НАРКОЛОГА

Анонімна консультація і лікування передбачені законодавством України. І документи про проходження лікування можуть бути надані лише правоохоронним органам за офіційним запитом і жодним іншим особам.

Фахівці клініки здійснюють анонімні лікарські консультації. Ми знаємо права пацієнта на таємницю лікування.

Завжди слід пам’ятати, що наркоманія, токсикоманія та алкоголізм можуть виникнути у будь-якої людини. Це хвороба і, як будь-яка хвороба, вона потребує якнайшвидшого правильному лікуванні у кваліфікованого лікаря нарколога. Один з головних кроків в програмі лікування залежності – це перший крок, який ви вже зробили – зателефонували в нашу клініку.

Основні принципи лікування наркоманії, алкоголізму, токсикоманії та анонімної консультації в нашій клініці:

 • Добровільна, усвідомлена згода пацієнта (форма МОЗ N003-6 / o) на прийом, консультацію і проходження курсу медичної допомоги у нарколога, психіатра чи психотерапевта;
 • Після консультації з наркологом клініки вибирається індивідуальна програма допомоги і лікування, яка буде залежати від скарг, клінічних проявів, віку, стажу захворювання, побажань та інше;
 • Комплексний підхід медичної допомоги включає в себе: курс дезінтоксикаційної, симптоматичної, відновної, психофармакологической терапії, під наглядом лікаря (нарколога, психіатра, психотерапевта), психологічну допомогу, процедури медикаментозного (підшивання, імплантація, торпедування) і немедикаментозного кодування, курс психо-соціальної реабілітації та неоабілітаціі.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО НАРКОЛОГА В КЛІНІЦІ

Щоб отримати консультацію, вам необхідно просто підняти слухавку і набрати телефонний номер. На зв’язку 24/7 в нашій клініці буде фахівець, який прийме ваш дзвінок, допоможе підібрати зручний для консультації час.

Лікар психотерапевт, психіатр або нарколог, вже на першій консультації розповість і порекомендує точний план лікування.

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРИЙОМ У ЛІКАРЯ НАРКОЛОГА

Прийом в нашій клініці проходить в максимально комфортній для пацієнта обстановці.

На першому прийомі проводиться попередня бесіда. Триває вона в середньому 40 хвилин. Проводиться збір анамнезу, дається попередній висновок і рекомендації щодо подальшого обстеження. Призначається медикаментозна терапія, якщо це необхідно, для зняття абстинентного синдрому. Виписуються перші рецепти. Тоді ж домовляються про дату і час початку лікування, зручного для хворого. Тривалість терапії підбирається індивідуально і залежать від клінічних особливостей, стажу прийому, виду прийнятої речовини і наявності або відсутності супутніх захворювань.

У разі невідкладних або екстрених станах, наркологічна допомога надається негайно.

На даний момент немає єдиного чітко розписаного способу лікування залежності, який давав би 100% результат. Разом з тим, в нашій клініці є певна схема анонімної допомоги, яка показує достовірно хороші результати:

 1. Відмова від психоактивної речовини. Зняття фізичної залежності з детоксикацією, купірування абстинентного синдрому. Проводиться з обов’язковою медикаментозною підтримкою. В кінці цього періоду проводиться кодування, підшивання від психоактивної речовини.
 2. Зникнення постабстінентних симптомів. Це нормалізація сну і настрою, звести до мінімуму потяг до психоактивному речовини.
 3. Лікування від психічної залежності і запобігання рецидивам хвороби. Це найскладніший і трудомісткий етап психотерапевтичного лікування. Головна мета – досягнення переорієнтування залежної людини на здоровий спосіб життя, його реадаптация.

Лікар нарколог анонімно розпише схему лікування, загальні принципи якої наводилися вище, але з урахуванням особливостей звернувся. Крім того, специфікою нашої клініки є максимальна індивідуалізація лікування. Робота не тільки з пацієнтом, але і з його колом близьких. Консультація досвідченого лікаря нарколога може знадобитися його родичам. За згодою пацієнта ми надаємо підтримку сім’ї, проводячи групові сеанси.