Неврастенія або астенічний невроз відноситься до складних психічних захворювань. Вони супроводжуються пригніченням настрою, аж до розвитку депресивних станів, сльозливості, підвищеній нервовій збудливості, вегетативними розладами, дратівливою слабкістю та іншими проблемами нервового характеру.
Для запобігання посилення проблеми і відновлення нормальної фізіологічної та психологічної життя людини, необхідно пройти комплексне лікування у кваліфікованих лікарів.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ НЕВРОЗІВ І АСТЕНІЇ
Нервоз і астенія – це особливий різновид психологічного розладу, що викликається тривалим психоемоційним і фізичним виснаженням. Вона призводить до швидкої стомлюваності, підвищеної чутливості і емоційної нестабільності.
До головних причин виникнення патології, крім фізичного і психоемоційного виснаження входять: тривалий регулярний вплив таких подразників як: непорозуміння в родині і між близькими людьми, колегами, друзями, регулярні стреси, виконання рутинної однотипної роботи, що потребує підвищеної уваги, особисті та сімейні трагедії, втрата близьких, розлучення і т.д.
СИМПТОМИ АСТЕНІЧНОГО НЕВРОЗУ
Як і у інших психогенних захворювань, неврози і астенії проявляються певними симптомами, що дозволяють визначити проблему у конкретної людини. До найбільш поширених симптомів відносять: різкий занепад сил, підвищена стомлюваність, підвищена чутливість до зовнішніх подразників (людина може гостро реагувати на різкі перепади температур, світло, звук і т.д.). Також можуть проявлятися депресивні стани, неможливість тривалих і середньої тривалості фізичних навантажень, зниження сили волі, погана запам’ятовуваність чисел і подій, неуважність.
Нерідко нервоз і астенію супроводжують гострі головні болі, вегето-судинні дисфункції, порушення функцій травної та сечостатевої системи.
ОСНОВНІ ВИДИ НЕРВОЗІВ І АСТЕНІЇ
Лікарі розрізняють кілька основних типів нервозів і астенії, які виражаються в різних клінічних формах:
- Гіпертонічна форма – є початковою (першою) стадією розвитку патології;
- Дратівлива слабкість – виникає в разі прогресу гіпертонічної форми і супроводжується яскраво вираженою дратівливістю, перетікає в активне нервове виснаження;
- Гіпостенічна форма – це остання стадія розвитку неврастенії, вона проявляється при відсутності лікування пацієнта на перших двох стадіях розвитку проблеми. На цій стадії пацієнт відчуває хронічну втому, нездатність виконувати більшість традиційних повсякденних завдань, проявляється сльозливість і сонливість з почуттям туги і тривоги.
Нервози і астенії можуть розвиватися в різному віці (у дорослих і дітей), патологія може виникати у людей, незалежно від їх віку чи соціального статусу. Тому при виявленні вищеописаних симптомів – необхідно негайно звертатися до кваліфікованих фахівців, які здатним забезпечити своєчасну і правильну діагностику, а також провести адекватне лікування, що полегшує симптоматику, і усуває фізіологічні та психологічні проблеми.
ЛІКУВАННЯ НЕВРОЗІВ І АСТЕНІЇ В ПОЛТАВІ
Спеціалізована київська клініка проводить лікування неврастенії на вигідних для клієнта умовах. У нас працюють тільки кваліфіковані лікарі з багатим і успішним досвідом. Ми забезпечуємо індивідуальний підхід на всіх етапах лікування.