Психотерапія, функції психотерапевта і уявлення про те, чим вони займаються, в Україні оточене міфами, гіпотезами і чутками, часто вони виходять з фільмів або соц.мереж.
Деякі думають, що психотерапевти працюють тільки в психіатричних клініках з тяжкохворими людьми і тому бояться звертатися. В першу чергу цьому сприяє низька поінформованість людей про їх психічне і психологічне здоров’я. Багато хто навіть не здогадується, що за допомогою сеансу консультації, приватний психотерапевт може поліпшити їхнє життя.
І сьогодні ми розповімо, для чого потрібна психотерапія, що таке консультація психотерапевта, напрямки психотерапії, і як записатися на прийом до психотерапевта в Києві.
У ЯКИХ ВИПАДКАХ НЕОБХІДНА ДОПОМОГА ПСИХОТЕРАПЕВТА?
Зазвичай всі психічні розлади розвиваються поступово, починаючи з малопомітних симптомів, і з часом наростають.
Консультація психотерапевта потрібна, коли з’явилися такі ознаки:
- Зміни характеру, з’явилися протягом короткого терміну;
- Якщо в житті багато стресових подій, з якими ви важко справляєтеся, відчуття безвиході, постійної напруги, важко зосередитися, депресія;
- Відчуття постійної втоми, немає бажання виконувати елементарну роботу;
- Якщо у Вас є постійні переживання, фобії, безпідставна тривога, страхи, панічні атаки;
- Безсоння або постійна сонливість;
- Неприємні фізичні відчуття в тілі, не пов’язані з хронічними захворюваннями;
- Безпідставні, регулярні напади агресії, злості і дратівливості.
Чим раніше Ви звернетеся до психотерапевта, тим легше Вам буде впоратися зі своїми проблемами. Так задуматися про запис на прийом до лікаря варто при найменших ознаках.
ЩО ЛІКУЄ ПСИХОТЕРАПЕВТ?
Психотерапевт – це лікар, який займається лікуванням психічних розладів, що виникають на тлі стресу, придбаних психічних травм в дитячому або вже дорослому віці і генетичними захворюваннями. Але ці розлади не пов’язані з важкими захворюваннями головного мозку або його травмами, ці проблеми вирішуються на консультації психіатра.
Основним методом роботи є консультація.
У центр “МЕДЛЮКС”, ви можете звернутися з наступними проблемами:
- Депресивні стани;
- Залежності: азартні ігри, алкоголізм, наркоманія і будь-які інші;
- Біполярні розлади різного генезу;
- Фобії і страхи;
- Лікування неврозів, панічних атак, підвищена тривожність;
- Психічні травми і їх наслідки;
- Нав’язливі стани, необгрунтовану тривогу;
- Психосоматичний стан;
- Лікування шизофренії.
Як і звичайний лікар, іноді психотерапевт потрібен і дітям. Цього не потрібно боятися, адже часом дитячі проблеми можуть перерости в дорослому віці в серйозні психічні порушення і їх консультація буде набагато складніша.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ПСИХОТЕРАПІЇ
Сьогодні, в сучасній психотерапії лікарі використовують багато різних напрямків для консультацій і лікування. Виділяють наступні основні з них:
Психоаналіз – суть полягає в тому, що в основі психіки лежить підсвідоме. Наприклад інстинкти, захисні механізми, мотивація та інші.
Гештальт терапія – основною метою цього напрямку вважається розширення навичок саморегуляції психіки, самосвідомості, і як наслідок, досягнення внутрішньоособистісної цілісності, наповненості і сприйняття власного життя.
Когнітивно-поведінкова терапія – по теорії цього методу у виникненні психологічних проблем і психічних розладів, основну роль грають пізнавальні процеси.
Метод терапії лікар вибирає індивідуально під час першого сеансу. Після прийому лікар вже знає як він буде працювати, а іноді може змінювати напрямки лікування.
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ ПСИХОТЕРАПЕВТА
В Україні багато людей не знають, що таке консультація, як вона проходить і що там відбувається. Через це, часто виникає страх перед першим прийомом приватного психотерапевта.
Консультація психотерапевта – це бесіда лікаря з клієнтом, спрямована на вирішення його проблем. Власне, психотерапевт не вирішує проблему, а допомагає людині самостійно знайти шлях до її вирішення. Для цього можуть використовуватися групові форми консультації або індивідуальні. Тривалість лікування залежить від конкретної ситуації і проблеми людини.
Для різних клієнтів, застосовуються різні методи консультування. Перший прийом психотерапевта проходить індивідуально і в подальшому визначається напрямок роботи. Іноді можуть залучатися суміжні фахівці, наприклад, консультація нарколога, психіатра або інших лікарів, для кращого вирішення проблеми.
ЯК ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ПСИХОТЕРАПЕВТА В ПОЛТАВІ
Записатися на прийом до приватного психотерапевта в медичний центр можна зателефонувавши або на сайті. Вартість послуг залежить від конкретної ситуації і проблеми, які є у людини і остаточна ціна визначається після першого консультування.
Звертаючись до нас в Центр, вас чекає повноцінна діагностика, професійна консультація фахівців, якісне лікування і хороша підтримка. Наші лікарі можуть допомогти навіть в складних випадках, коли інші відмовилися.
Ми допоможемо Вам повернутися до звичного і щасливого життя.