Тривожні стани

Стан тривоги знайомий практично всім. Воно виникає в різних життєвих ситуаціях і супроводжується різко негативними емоціями, з якими може впоратись далеко не кожен. Тривожні стани – це патологічна схильність людини до постійного переживання. Вони можуть бути пов’язані з очікуванням негативу, змін в звичному середовищі або іншими факторами.

У таких випадках звичайна тривога перетікає в хронічне русло і стає патологічною. Люди можуть відчувати гострі переживання не тільки в стресових ситуаціях, а й без видимих причин – це перетворює нормальне життя в кошмар постійного очікування чогось поганого, непоправного.

В такому стані люди не можуть сконцентруватися на повсякденних справах, їх здоров’я погіршується і тільки допомога професійних лікарів може швидко і ефективно змінити ситуацію, направити життя в потрібне русло без надмірних переживань і тривог.

ПРИЧИНИ ТРИВОЖНОГО СТАНУ

Достовірна причина проявів тривожних станів є невідомою, проте, як і інші психічні захворювання – може викликатися такими факторами: психологічними травмами, постійними стресовими ситуаціями, хімічними змінами в головному мозку, схильністю організму до розладів, генетичними та іншими проблемами.

Відомо кілька захворювань, здатних спровокувати розвиток тривожних станів: залежність від психотропних стимуляторів (наркоманія), пролапс мітрального клапана, гіпоглікемія і гіпертиреоз. Також, прояв тривожного стану і панічні атаки, можуть викликатися цілим спектром фізіологічних причин.

ГОЛОВНІ СИМПТОМИ ТРИВОЖНИХ СТАНІВ

Тривожні стани мають специфічні симптоми, при виявленні яких необхідно негайно звертатися до кваліфікованих лікарів. Вони зможуть провести правильну діагностику і призначити ефективне лікування, запобігши подальше поглиблення проблеми.

До основних симптомів тривожного стану відносять: внутрішнє тремтіння і підвищену нервозність, яка проявляється без об’єктивних причин, постійне або часто виникаюче відчуття тривоги, підвищену агресивність без наявності активного подразника, прискорене серцебиття, розлад сну, утруднене дихання і задишка, запаморочення та інші прояви, пов’язані з патологічною роботою психіки і нервової системи.

ЛІКУВАННЯ ТРИВОЖНИХ СТАНІВ

Професійне лікування тривожних станів здійснюється із застосуванням когнітивно-поведінкової терапії та фармакологічних препаратів. В процесі лікування лікар створює страхітливі ситуації, що викликають нав’язливі ідеї у пацієнта і вживає заходів для запобігання небажаної психологічної реакції.

Дуже важливо, при формуванні схеми лікування забезпечити швидке усунення симптомів тривожних станів, що викликають занепокоєння у хворого. З огляду на специфіку захворювання, лікування повинно проводитися під суворим наглядом кваліфікованого лікаря – це дозволить стежити за динамікою відновлення фізіологічного та психологічного стану, а також своєчасно проводити коригування лікування, відповідно до актуальних змінами стану пацієнта.

Спеціалізована клініка проводить лікування тривожних станів будь-якої складності. У нас працюють кваліфіковані сертифіковані лікарі, що володіють багатим успішним досвідом і є всі необхідні умови для ефективного відновлення пацієнта!