Психотичний епізод

Первинний психотичний епізод – це складний психотичний розлад, що супроводжується неадекватною поведінкою, порушенням цілісності психічних функцій і комплексом клінічних проявів. Він об’єднує в собі синдромальну сукупність перебігу гострих психічних станів, що супроводжуються: маренням, дезорієнтацією в просторі, психомоторнимзбудженням, порушенням мислення, галюцинаціями та іншими симптомами.

Формально, всі пацієнти, які вперше зіткнулися з появою психотичних симптомів підпадають під категорію хворих, що мають первинний психотичний епізод. Тому, виявивши ознаки або симптоми психічних порушень, дуже важливо своєчасно звернутися до профільних фахівців, які проведуть комплексну діагностику організму, визначать тип проблеми, а також виконають диференціальну діагностику для підвищення ефективності подальшого лікування.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРВИННОГО ПСИХОТИЧНОГО ЕПІЗОДУ

Ключовою особливістю первинного психотичного епізоду є те, що вона є першим епізодом прояви психічного захворювання, в тому числі шизофренії. У шизофреніків, даний епізод може проявлятися в різному віці: у чоловіків в 16-25 років, у жінок дещо пізніше.

Психози досить поширені серед людей, від них страждає близько 1-2% населення. Тільки хворих на шизофренію в світі налічується більше 51 мільйона чоловік. Більш ніж у 20% всіх хворих, первинний психотичний епізод проявляється в юному віці – до 25 років.

Залежно від різновиду психічного захворювання, епізод може мати різну тривалість, як правило, від декількох днів, до декількох тижнів (при шизофренії епізод триває від 6 до 8 тижнів і може супроводжуватися люцідно-кататонічеськими або кататоно-галюцинаторно-маячними синдромами).

СИМПТОМИ ПЕРВИННОГО ПСИХОТИЧНОГО ЕПІЗОДУ

Основним симптомом первинного епізоду є тимчасовий втеча хворого від об’єктивної реальності. У нього змінюється сприйняття і механізм осмислення подій які відбуваються навколо. В першу чергу, зміні піддаються чуттєве сприйняття, воно стае не типовим, а свавільним, мислення людини починає працювати стрибкоподібно.

У 5-10% пацієнтів, відразу після первинного епізоду, спостерігається різкий прогрес захворювання зі стійкими психотичними симптомами.

Залежно від типу психічного порушення, у хворого можна спостерігати: різку зміну настрою без об’єктивних причин, впадіння в депресію або навпаки надмірну активність і т.д. Психотичні симптоми можуть приймати найрізноманітнішу форму, яка залежить від індивідуальних особливостей організму, способу життя людини, його страхів і бажань.

ДЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ПСИХІАТРА

Допомогу професійного психіатра можна отримати в нашій спеціалізованій психіатричній клініці. Тут працюють тільки висококваліфіковані фахівці, що мають досвід успішного лікування пацієнтів з психічними захворюваннями будь-якої складності.

У клініці створені всі умови для комфортного стаціонарного і амбулаторного лікування пацієнтів, а також є сучасне технічне оснащення від кращих світових виробників.

Бажаєте проконсультуватися з профільним фахівцем або записатися на первинний прийом? Зв’яжіться з нашим адміністратором будь-яким зручним для вас способом, і вам обов’язково допоможуть!