Лікування шизофренії

Шизофренія відноситься до одного з найбільш поширених психічних порушень, яке прогресує. Вона супроводжується втратою нормальних психічних функцій, порушенням здорового мислення і планомірним зниженням психологічної активності.

Поступовий розвиток шизофренії веде до наростаючого вольового зниження, що приводить до стійкої непрацездатності. Люди, які страждають на шизофренію, не можуть вести нормальну психологічну і фізіологічну життя в соціумі. Тому дуже важливо своєчасно виявити проблему і провести психіатричне лікування, здатне вилікувати або мінімізувати симптоми, повернувши людину до нормального життя.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ШИЗОФРЕНІЇ

Лечение шизофрении

Достовірних причин розвитку захворювання сьогодні невідомо. Однак, є кілька теорій розвитку патології, до найбільш поширених відносять:

– Вплив токсинів на головний мозок, в тому числі: фенокрезола, фенольних сполук, аміаку, а також інших токсинів;
– Спадкова схильність, що передається генетичним шляхом;
– Структурні порушення нормальної роботи мозку;
– Патологічно висока продукування дофаміну в організмі, який стимулює активну діяльність нервової системи, підвищуючи кількість вироблюваних імпульсів;

Незважаючи на відсутність знань у сфері причин виникнення шизофренії, сучасні методики, дозволяють проводити досить ефективну психофармакологічну терапію, що мінімізує або знімає симптоматику патології і повертає людину до нормального психічного і фізіологічного життя.

МЕДИЧНА КЛАСИФІКАЦІЯ ШИЗОФРЕНІЇ

Сьогодні лікарі поділяють шизофренію на 5 основних типів. Залежно від типу, який проявляється може використовуватися певна схема лікування шизофренії.

  • Параноїдний – поширений тип шизофренії, в процесі якого спостерігаються галюцинації, відсутність дезорганізації поведінки та відсутність розладів мислення;
  • Дезорганізований – являє собою комплекс з афекту і розладів мислення;
  • Катонічний – супроводжується широким спектром психомоторних патологій, іноді катонічним ступором;
  • Недиференційований – має ряд психотичних симптомів, що відрізняються від параноїдного, катонічного і дезорганізованого типу;

Остаточний – характеризується слабко продуктивною симптоматикою.

ГОЛОВНІ СИМПТОМИ ШИЗОФРЕНІЇ

Захворювання має цілий ряд різноманітних симптомів, які можуть змінюватися в залежності від типу шизофренії, стадії її розвитку і психологічних особливостей конкретної людини. Однак, є ряд класичних симптомів, виявивши які, необхідно негайно звертатися до лікарів: порушення уваги, сприйняття і мислення, галюцинації та марення, апатія, абулія і безвольність.

На початкових етапах розвитку шизофренії у людини можуть спостерігатися порушення настрою, відчуженість, підвищена дратівливість, нездатність виконання поставлених завдань, відсутність інтересу, байдужість.

Також варто звернути увагу на те, що шизофренія є уповільненим захворюванням, її прогресування може бути практично не помітним – дуже важливо своєчасно виявити ознаки захворювання і вжити необхідних заходів для стабілізації психологічного стану хворого.

ЛІКУВАННЯ ШИЗОФРЕНІЇ В ПОЛТАВІ

Медичний центр здійснює лікування пацієнтів хворих на шизофренію на будь-яких стадіях її розвитку. Зверніться до нас, і вам обов’язково допоможуть!