Біполярний розлад

Біполярний розлад є складним психологічним захворюванням, яке супроводжується різкою зміною депресивних, маніакальних, змішаних станів або чергуванням депресії та ейфорії.

У людей, які страждають маніакально-депресивним синдромом спостерігаються різкі перепади настрою, які істотно відрізняються від загальноприйнятої соціальної норми. Проблема може спостерігатися нерегулярно, між загостреннями, людина може вести абсолютно нормальне життя, після чого знову відбувається загострення.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ БІПОЛЯРНОГО РОЗЛАДУ

Фахівці вважають, що єдиної причини виникнення маніакально-депресивного розладу не існує. Розвитку захворювання можуть сприяти такі фактори як: хімічний дисбаланс в головному мозку, гормональний дисбаланс, генетичні та біологічні фактори, а також зовнішні психологічні впливи.

З огляду на високу складність протікання біполярного розладу, лікування необхідно проводити тільки з залученням висококваліфікованих фахівців, що мають успішний практичний досвід і необхідні умови для комплексної терапії.

ГОЛОВНІ СИМПТОМИ БІПОЛЯРНОГО РОЗЛАДУ

З огляду на складність маніакально-депресивного синдрому, симптоматика може істотно відрізнятися, і залежить від поточного психологічного стану хворого, його настрою і оточуючих факторів.

У деяких людей можуть спостерігатися яскраво виражені регулярні кардинальні зміни настрою з симптомами депресії і манії. Ці періоди можуть тривати від кількох днів до декількох місяців, періодично стан нормалізується. Деякі хворі можуть відчувати ейфорію або депресію по кілька років без перерв, а також змішаний стан, що супроводжується регулярним перепадом настрою.

До основних симптомів біполярного розладу відносять:

  • Патологічно висока товариськість, іноді перетікає в підвищену агресивність без явних провокуючих причин;
  • Надмірна безглузда активність, прогули навчання або роботи без поважної причини, апатія до різних заходів;
  • Ейфоричні хвилюючі почуття, піднесення власного «я» над іншими членами соціуму, а також надмірна самовпевненість, штучне почуття самооцінки;
  • Вживання наркотичних речовин, лікарських препаратів і алкоголю для боротьби з безсонням;
  • Провокаційна поведінка та інші симптоми, пов’язані з підвищеною або зниженою психологічною активністю людини.

ЛІКУВАННЯ БІПОЛЯРНОГО РОЗЛАДУ – ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ

Біполярний розлад піддається лікуванню. При цьому усунення проблеми не обмежується медикаментозним впливом, а вимагає комплексного відновлення психологічного стану, в тому числі, завдяки роботі професійних психологів.

Основною метою лікування є зниження частоти виникнення депресивних і маніакальних епізодів, комплексне ослаблення симптомів, які виникають, а також повернення людини до нормального життя в соціальному середовищі.

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ БІПОЛЯРНОГО РОЗЛАДУ В КЛІНІЦІ

Спеціалізована клініка здійснює лікування людей з маніакально-депресивним психозом на вигідних для клієнта умовах. У нас працюють досвідчені висококваліфіковані лікарі, що мають багатий досвід успішного лікування і забезпечують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Зверніться до лікарів, допоможіть собі або своїм близьким у вирішенні проблеми вже сьогодні!