Безсоння

Безсоння – патологічний розлад сну, що супроводжується пробудженням в ранній час, важким засинанням і недостатньою тривалістю сну для повного відновлення сил організму. Одними з ключових причин розвитку безсоння є: перевтома, фізична нестача часу сну або надмірна зайнятість людини.

Розлад сну спостерігається у людей будь-якого віку і соціальних груп. Але підвищену чутливість відчувають люди старшого віку – це обумовлено фізіологічними особливостями організму і його віковими змінами. Для визначення точної причини безсоння, необхідно звернутися в клініку для комплексної професійної діагностики.

ПРИЧИНИ БЕЗСОННЯ

Самостійно визначити точну причину розвитку безсоння досить складно. Але існує кілька ключових факторів, здатних викликати розвиток проблеми:

  • Спадкова схильність;
  • Стресові ситуації, викликані широким спектром чинників: сімейні конфлікти, проблеми на роботі, потрапляння в аварію, психологічні та механічні травми;
  • Зміна часового поясу або сезонне переведення часу на одну годину вперед/назад. Як правило, організму необхідно 3-4 дні, для того, щоб пристосуватися до нового графіку. При кардинальній зміні часових поясів, на 6-12 годин, звикання може займати до декількох тижнів;
  • Недостатня концентрація кисню в приміщенні. Лікарі рекомендують проводити провітрювання спальної кімнати перед сном;
  • Страхи, які відвідують людину напередодні важливої ​​події: весілля, відрядження, поїздки, працевлаштування на нову роботу, перевірки, хірургічні операції і т.д.;
  • Ряд проблем медичного характеру: патології нервової системи, щитовидної залози, зубні і головні болі, травми спинного і головного мозку, вагітність, напади печії, енурез (нетримання сечі в нічний час доби) і т.д.

Визначити точну причину безсоння може тільки профільний лікар, на основі даних анамнезу, результатів первинного огляду і аналізів (при необхідності).

СИМПТОМИ БЕЗСОННЯ

Симптоматичні прояви безсоння часто бувають індивідуальні, вони залежать від фізіологічних і психічних особливостей організму конкретної людини. До найпоширеніших симптомів варто віднести: неуважність і розсіянність, неможливість заснути протягом декількох годин, засипання в відповідальні моменти (в тому числі на робочому місці), емоційні порушення, загальна слабкість, підвищена агресивність, швидкі зміни настрою, поява сонливості вдень, ранні пробудження, часті спонтанні пробудження вночі і т.д.

Якщо ви виявили у себе вищевказані симптоми і не знаєте, що робити при безсонні – зверніться в медичну клініку за професійною допомогою!

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ БЕЗСОННЯ

Основну роль в ефективній діагностиці безсоння відіграє кваліфікація лікаря. Він повинен зібрати анамнез від пацієнта, провести аналіз психологічних і фізіологічних чинників, які могли б привести до появи розлади сну, а також поставити точний діагноз, заснований на об’єктивних даних.

Постановка діагнозу здійснюється тільки після тривалого вивчення медичної карти пацієнта, на предмет наявності хвороб, здатних викликати безсоння, а також на основі проведених обстежень у ряду фахівців, в тому числі: психолога, психотерапевта, невролога, гінеколога та інших.

ПРОФІЛАКТИКА ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЛІКАРІВ

Основою профілактики безсоння є створення стійкої картини сну для організму. Людина повинна залишати всі свої справи і бажання, наприклад, перегляд телевізора, і лягати спати в строго певний час. Також, пробудження повинно проводитися строго по будильнику в запланований час.

Уникайте вживання кофеїно вмістних напоїв за кілька годин до початку сну. Приділяйте увагу щоденним заняттям спорту, робіть ранкову пробіжку, проводите більше часу на свіжому повітрі – здійснюйте вечірні прогулянки за 1-2 години до сну. Створіть в спальні комфортні умови: забезпечте прохолоду і відсутність джерел світла.