АЛКОГОЛЬ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ

Цукровий діабет – це важке захворювання, що супроводжується хронічним порушенням обміну речовин в організмі, з усіма наслідками, що випливають: полиурией, загальною слабкістю, підвищеним апетитом, сухістю шкіри, свербінням, полідіспепсіей, порушенням зору і т.д.

Головною причиною діабету є нестача вироблення природного інсуліну, а також гликемия (надлишкова кількість глюкози в крові). В процесі лікування лікарі призначають сувору дієту, яка передбачає обмеження або повне припинення вживання спиртних напоїв. Давайте розберемося, чи можна вживати спиртне діабетикам, а також які рекомендації дають лікарі.

ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ДІАБЕТИКАМИ

Люди з цукровим діабетом важко і довго звикають до нового способу життя, адже раніше їм не доводилося суворо дотримуватися раціону, вони могли пити алкоголь де завгодно і практично в будь-яких кількостях. На жаль, цукровий діабет є важким захворюванням, при якому недотримання рекомендацій лікарів може зіграти «злий жарт», у вигляді цілого комплексу ускладнень, аж до летального результату.

У людей, що вживають спиртне, з’являється підвищений ризик розвитку глікемічного кризу, який може привести до смерті. Якщо людина страждає від алкоголізму або не завжди може контролювати кількість випитого спиртного, варто повністю виключити алкоголь з раціону.

Негативні фактори вживання алкоголю діабетиком:

  • Уповільнення надходження глюкози в організм – печінка знижує вироблення глюкози, що може викликати підвищене навантаження на орган. При систематичному вживанні спиртного, можливий швидкий розвиток гострих, в тому числі необоротних патологій печінки;
  • Надлишок вуглеводів – викликається надходженням великої кількості вуглеводів разом зі спиртним. Особливу небезпеку, представляє для діабетиків першого типу, коли інсулін вводиться в організм ін’єкційно, утворюючи підвищену концентрацію в крові – це може спровокувати клітинне голодування, швидко погіршити загальне самопочуття людини і викликати перші ознаки гіпоглікемії;
  • Відкладення ліпідів – є небезпечним фактором для діабетиків. Зміст концентрованих вуглеводів в алкоголі призводить до швидкого відкладенню жирів в організмі;
  • Загострення хронічних захворювань – алкоголь провокує посилення хронічних захворювань, впливаючи на загальний стан здоров’я.

Зверніть увагу! Більшості діабетиків необхідно регулярно приймати цілий комплекс препаратів, що забезпечують зниження ризику швидкого розвитку ускладнень діабету і підтримують еластичність судин. Практично всі ці препарати є несумісними з алкоголем!

ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ АЛКОГОЛЬ ДІАБЕТИКАМ

Незважаючи на широкий спектр протипоказань, фахівці дозволяють діабетикам вживати деякі види алкоголю. Але прийом алкоголю повинен бути строго контрольованим. Перевищення рекомендованих доз може загрожувати розвитком важких наслідків, аж до летального результату.

Діабетикам можна вживати (на добу):

  • Ром, горілка, віскі – до 50мл;
  • Винні напої (тільки сухе вино) – до 150 мл;
  • Пиво (будь-якого сорту) – до 350 мл.

Діабетикам заборонено вживати: солодкі/напівсолодкі винні напої, лікери, наливки, шампанське, алкогольні коктейлі (на основі солодких газованих напоїв).

Вживати спиртне необхідно невеликими дозами, між прийомами має пройти тривалий час. Випивати добову норму алкоголю залпом категорично заборонено – це може привести до блискавичного розвитку ускладнень.