Статева дисфункція

Статева дисфункція – патологія статевої системи чоловіків або жінок, спровокована зовнішніми або внутрішніми факторами, в тому числі психологічними. Проблема проявляє себе незалежно від статі, вікової групи і соціального статусу людини. Але в більшості випадків, вона реєструється у людей у ​​віці 50 і більше років.

Залежно від причини, дисфункція статевих органів може мати різні симптоматичні прояви: імпотенція (порушення еректильної функції), відсутність оргазму, пригнічений лібідо, біль під час статевого акту, ослаблення потягу, судорожне стиснення піхви, порушення фази збудження і т.д.

ПРИЧИНИ ЕРЕКТИЛЬНОЇ ДИСФУНКЦІЇ

Сьогодні відома велика кількість причин, здатних порушити функцію статевої системи людини. Всі причини поділяють на дві основні групи: фізіологічні та психологічні.

До фізіологічних чинників відносять:

  • Порушення з боку ендокринної системи – дисфункції статевих залоз;
  • Зловживання алкоголем, наявність інших шкідливих звичок;
  • Неправильний раціон харчування;
  • Серцево-судинні захворювання;
  • Нестача фізичної активності, регулярний прийом антидепресантів;
  • Гормональні порушення – дисфункція статевих гормонів.

До психологічних чинників відносять:

  • Надмірне хвилювання перед контактом, низький рівень самооцінки;
  • Відсутність сексуального потягу до жінки або чоловіка, гострий страх вагітності;
  • Перевтома, депресивні стани і стресові ситуації;
  • Психологічні травми одного або обох партнерів, пов’язані з сексом.

Визначити точну причину патології може тільки профільний лікар, після комплексної діагностики організму. У деяких випадках, порушення функції можуть викликати прийняті людиною медичні препарати.

СТАТЕВА ДИСФУНКЦІЯ У ЧОЛОВІКІВ

Чоловіча статева дисфункція – поширена проблема у чоловіків середнього і старшого віку, супроводжується дисфункцією статевого члена: неможливістю досягти ерекції для здійснення сексуального акту або короткотривалої ерекції, яка не дозволяє довести акт до кінця.

Проблема може бути, як первинною – коли чоловік ніколи в житті не міг зробити повноцінний сексуальний контакт з жінкою, так і вторинною – коли до певного періоду сексуальне життя було нормальним, але потім стався збій.

Періодичні порушення зустрічаються у цілком здорових чоловіків – це не є патологією, але, якщо чоловік відчуває проблеми більш ніж в 25% випадків – необхідно негайно звертатися до лікаря за професійною допомогою.

СТАТЕВА ДИСФУНКЦІЯ У ЖІНОК

Жіноча статева дисфункція – поширена проблема, як правило, спостерігається у пацієнток середнього і старшого віку від 30 до 55 років, які пережили кілька пологів. На перших стадіях розвитку проблеми, у жінок спостерігається зниження сексуального збудження, послаблюються сексуальні відчуття, можуть з’являтися хворобливі відчуття під час акту.

Особливу роль у формуванні проблеми, можуть грати міжособистісні відносини партнерів. У жінок значно частіше, ніж у чоловіків, причиною стають психологічні чинники, пов’язані з емоційними сплесками і депресивними симптомами.

ЛІКУВАННЯ СТАТЕВОЇ ДИСФУНКЦІЇ

Основою лікування чоловіків і жінок є якісна діагностика профільним фахівцем, який визначає точну причину розвитку проблеми. Методи лікування прямо залежать від патології, що викликала дисфункцію.

Залежно від першопричини патології, в процесі лікування, можуть використовуватися:

  • Психотерапевтичні методи, що передбачають відвідування: невролога, дієтолога, психолога, психотерапевта та інших профільних фахівців;
  • Фізіотерапевтичні методи, що передбачають виконання комплексу фізичних вправ, масажі, сеанси електромагнітного і лазерного лікування;
  • Оперативне лікування – використовується в крайніх випадках, коли консервативні методи не можуть забезпечити необхідного ефекту.

Оптимальну схему лікування дисфункції статевої системи визначає тільки лікар, на основі даних первинного огляду, результатів аналізів і індивідуальних особливостей організму пацієнта!